İçeriğe geç →

Yardım Masası ( Help Desk ) Departmanı İçin Yazılım Önerisi

Çalıştığım bir çok kurumda gerek help desk gerekse sistem yönetimi tarafında sistemli ve yazılı çalışmayı her zaman prensip edinmişimdir. Kurum içinden veya müşteriden gelen taleplerin dökümante edilmesi ve iş listesine alınması hem sizin planlamanızı kolaylaştıracak hem de daha önce karşılaştığınız problemlerle ilgili geriye dönüp inceleme ve yeni probleme karşı çözüm yöntemlerinizi çok hızlandıracaktır. Bu sebeple gerek Help Desk ve gerekse Sistem tarafında kullanabileceğiniz bir bilet/talep sistemi yazılımını tanıtmak isterim.
“Open Technology Real Service” diye kendini tanımlayan, açık kaynak bir yazılım olan OTRS sayesinde içeriden veya dışarıdan gelen talepleri biletlendirebilir, önem derecesine göre kategorilendirebilir, departman içinde ilgili kişilere atayabilir veya cevap metinlerinizi direkt olarak talebi açan kişiye yönlendirebilirsiniz.

OTRS bu tip ihtiyaçlarınızın önüne geçecek ve  açık kaynak bir proje. Ayrıca daha gelişmiş sürümleri için belli bir bedel ödemek durumdasınız. Her zaman desteklediğim bir yöntemdir bu.

OTRS Help Desk ve diğer çözümleri incelemek için : http://www.otrs.com/en/

Kategori: İpuçları Tavsiye Yazılımlar Windows

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.