Yardım Masası ( Help Desk ) Departmanı İçin Yazılım Önerisi

Çalıştığım bir çok kurumda gerek help desk gerekse sistem yönetimi tarafında sistemli ve yazılı çalışmayı her zaman prensip edinmişimdir. Kurum içinden veya müşteriden gelen taleplerin dökümante edilmesi ve iş listesine alınması hem sizin planlamanızı kolaylaştıracak hem de daha önce karşılaştığınız problemlerle ilgili geriye dönüp inceleme ve yeni probleme karşı çözüm yöntemlerinizi çok hızlandıracaktır. Bu sebeple gerek Help Desk ve gerekse Sistem tarafında kullanabileceğiniz bir bilet/talep sistemi yazılımını tanıtmak isterim.
“Open Technology Real Service” diye kendini tanımlayan, açık kaynak bir yazılım olan OTRS sayesinde içeriden veya dışarıdan gelen talepleri biletlendirebilir, önem derecesine göre kategorilendirebilir, departman içinde ilgili kişilere atayabilir veya cevap metinlerinizi direkt olarak talebi açan kişiye yönlendirebilirsiniz.

OTRS bu tip ihtiyaçlarınızın önüne geçecek ve  açık kaynak bir proje. Ayrıca daha gelişmiş sürümleri için belli bir bedel ödemek durumdasınız. Her zaman desteklediğim bir yöntemdir bu.

OTRS Help Desk ve diğer çözümleri incelemek için : http://www.otrs.com/en/

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.