Silinen Kullanıcıya Mail Atma Hatası ( AutoComplete Error )

Merhabalar;
Bu yazımda sehven ya da bilinçli şekilde silinmiş olan exchange kullanıcısına aynı mail adresiyle yeni hesap açıldığında yaşanan autocomplete hatasına değineceğim.
Eğer domaininizden bir kullanıcıyı yanlışlıkla ya da bilinç olarak silerseniz ve aynı kullanıcı adresiyle yeni bir hesap açarsanız, daha önce bu kullanıcıya mail atan kullanıcılan outlook autocomplete hatasından dolayı eski LegacyDn adresini göreceklerinden mail gönderemeyeceklerdir.
Bu hatanın bir kaç çözümü bulunamtadır.
+ Kullanıcıların bir kez autocomplete kullanmadan göndermelerini sağlayın, autocompleten eski adresi silebilirsiniz.
+ nk2edit aracını daha önce bahse konu kullanıcıya mail atmış kullanıcıda çalıştırın ve LegacyDN adreesini kopyalayın. Daha sonra Exchange konsolonu açın ve ilgili kullanıcıya x500 adresi olarak bu LegacyDn adresini tanımlayın. ya da adsiedit aracı ile ilgili kullanıcının LegacyDn adresine kopyaladığınız bu eski LegacyDn adresini yapıştın.
+ Active Directory Çöp Kutusundan silinen kullanıcıyı kurtarın ve legacyDn adresini alarak yine yukarıdaki işlemi yapın.

Nk2Edit aracı için : Tıklayınız

“Silinen Kullanıcıya Mail Atma Hatası ( AutoComplete Error )” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.