OPEN ERP ( Nam-ı Diğer Odoo )

Bugün sizleri sistem ve network’ün dışında farklı bir sektör olan, kurumsal iş yazılımları konusunda benim de bugüne dek çalıştığım en iyi açık kaynak iş yazılımı olan OPEN ERP ile tanıştırmak istiyorum.
OPEN ERP Agpl lisansıyla dağıtılan tamamen açık kaynak bir kurumsal kaynak planlama ve müşteri ilişkileri yazılımıdır.


Belki konuya çok hakim olmayanlar için ERP nedir, ne işe yarar  gibi sorulara açıklık getirmek faydalı olabilir.
Enterprise Resouces Planing ( Kurumsal Kaynak Planlama ) : Kurumunuz için uçtan uca bir yönetim ve karar destek yazılımıdır.

Kurumlar ölçeği ve iş kolu ne olursa olsun, mutlaka yaptıkları işi bir sürece bağlamak ve yazılı hale getirmek isterler.
Dijitalleşen dünya ve değişen maliye mevzuatlarıyla birlikte artık bütün iş operasyonlarımızı sayısal veriler olarak tutuyoruz.
Henüz ülkemizde CRM ve ERP hakettiği pazara ulaşmış değil veya kurumlar kendilerine uygun bir yazılım yazdırarak hayatlarına devam ediyorlar ama paket halinde satılan ve daha sonra üstüne istediğiniz geliştirme/değiştirmeleri yapabildiğiniz ERP , CRM yazılımları da payını giderek artırıyor.

Belki daha önce duyduğunuz;
SAP
Oracle Business
Micorosft Dynamics
Logo
Netsis
Workcube
FSI
Nebim

ve daha bir çok paket yazılım  bunların başlıcaları…

Ama şimdi bahsi geçen yazılımlara çok ciddi bir alternatif oluşturacak Open ERP veya yeni adıyla Odoo  mevcut.

Ben bu yazılımı bir kaç kuruma CRM tarafını entegre ederek canlı kullanıma geçirdim.

Phyton tabanlı yazılım dili için ek geliştirme yapmak son derece basit ve alternatifi oldukça fazla . Bu durum bu tip iş yazılımları için olmazsa olmaz bir kriter.

Eğer Odoo’yu merak ediyorsanız resmi sayfasından demo hesap edinerek kendinize bir şirket kurabilir ve deneyebilirsiniz.

Eğer uygulama hakkında sunum istiyorsanız ; ben@mehmetyayla.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim.

“OPEN ERP ( Nam-ı Diğer Odoo )” üzerine 2 yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş, bizde uzun yıllardır odoo’yu eski adıyla openerp yi takip edip projeler geliştiriyoruz. Özellikle 10.0 versionunda çok güzel geliştirmeler oldu. Son dönemde çıkan website builder ile gerçekten harika işler çıkabiliyor. ERP ile eticareti birleştirebilmek önemli artık stoğunu takip edecek muhasebesini takip edecek e fatura entegrasyonu, api entegrasyonları yapmadan artık büyümekte onlar için sorun satış ok fakat işi büyütmek için doğru sistemlere ihtiyaç var open erp gerçekten bu anlamda bir fırsat

    Cevapla
  2. Odoo gerçekten harika, açık kaynak bir uygulamanın bu denli iyi iş çıkarması ilginç
    Desteği için Mehmet bey’e de teşekkür ederim

    Cevapla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

tr_TRTurkish