LibreOffice ile maliyetlerden kurtulun.

Bu yazıda size çok etkilendiğim bir yazılım hakkında bilgi vermek istiyorum. Yazının başlığını LibreOffice uygulamasının kendisini tanıtırken kullandığı bir cümleden etkilenerek oluşturdum. ” no worry about license costs or annual fees ” ( Lisans veya yıllık maliyetlerden endişelenmeyin) Kendilerini böyle lanse ediyor olmalarının nedeni; Microsoft ya da diğer lisans bedeli olan ofis uygulamaları kadar iyi performans elde edebileceğiniz bir ürünün GNU lisansı ile dağıtılıyor olmasıdır.
Bu son derece önemli çünkü, örneğin pdf’e convert işlemleri gibi profesyonel çözümleri kullanabilmeniz mümkün.
Ayrıca belgeye kural atama, belgedeki değişikliklerle ilgili kayıt tutma, belgeyle ilgili istatistikleri görme, belgeleri çalışırken korumaya yönelik otomatik kaydetme ( süre ayarlanabilir ), belgeyi istediğiniz formatta kaydedebilme (excel, word vs… ayrıca belgenin varsayılan olarak hangi formatta kaydedebileceğinizi ayarlayabiliyorsunuz ) gibi özellikleri sunuyor.

Özetle uygulama, Microsoft Office 2010 gibi bir  kurumsal ofis uygulamasının yaptığı herşeyi ve belki de daha fazlasını yapabilecek yeteneklere sahip. Arayüz’de Microsoft Office uygulamalarını aratmayacak kadar benzer.

Yazılımı denemenizi şiddetle tavsiye ederim.
İndirme adresi : http://www.libreoffice.org/download/

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

tr_TRTurkish