Ftp alanına yedek alma dosya senkronizasyonu

Küçük bir iş için ftp alanına yedek alabilen ve dosya senkronizasyonu yapan bir uygulama ararken bulduğum ve kullanınca çok gelişmiş özelliklerinin olduğunu gördüğüm Syncback uygulamasının kısaca kullanımından bahsetmek isterim.
Bilgisayarınızdaki dosyalarınızın yedeğini almak veya dosyalarınızı belli bir klasörle senkronlamak için çeşitli uygulamalar bulunmakta fakat ftp veya mail gibi farklı alanlarla çalışabilen bir uygulamanın ücretsiz dağıtılması özellikle sevindirici.
Syncback kurulduğunda sizden bir profil oluşturmanızı istiyor. Yedekleme veya senkronlanama profili oluşturup buna isim verebiliyorsunuz. Ve tabiki birden çok profil oluşturma şansınız da var.

Yeni bir yedek işi oluşturarak istediğiniz profili kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, profil oluştururken ftp gibi seçenekleri kullanmak için expert mode kullanmanız gerekir. Expert mode’a geçebilmek için uygulama ekranının alt sağında bulunan Expert butonuna tıklamanız yeterli.

Umarım sizin de işinize yarar.

Uygulamayı indirmek için : http://www.2brightsparks.com/download-syncback.html
Ekran görüntüleri için : http://www.2brightsparks.com/syncback/sbpro-screenshots.html

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.