Açık Kaynak Alternatifler ( Redo Backup )

Bu bloğun takipçileri, sıklıkla açık kaynak alternatif uygulamaları tavsiye ettiğimi ve yayımladığımı bilmekteler. Genelde bir çözüme ihtiyaç duyduğumda ilk iş, o işi açık kaynak bir yazılımla halledip halledemeyeceğime bakmak olur. Bunun nedeni kesinlikle maddi kaygılar da değildir çoğu zaman.
Zira, bir emeğin, bir eylemin ya da herhangi bir aktivitenin atıl kalmasını istemiyorum ben. Küçücük bir  iş için pahalı ve karmaşık yazılımlar kullanmaya çoğu zaman ihtiyaç dahi duyulmaz.
örneğin ; bir kaç fiziksel sunucusu olan biri, ki bu sunucular kritik sunucular da değildir. Acronis gibi pahalı çözümleri alır ve kuruma entegre eder. Bu durumda Acronise yapılan yatırım da kullanılabilirlikte atıldır bana göre. Örnek verdiğim acronis üzerinden gidersek, bu yazılım kesinlikle son derece işini iyi yapan ve yapılan yatırımı sonuna kadar karşılayan bir yatırım ama fayda/maliyet her zaman akılda tutulmalıdır.

Bu nedenle  sunucularınızın yedeğini (disk) almaya, felaketten kurtarma seneryolarına uygun bir çözüm arıyorsanız Redo Backup uygulamasını windows, linux ve diğer platformlarınızda kullanabilirsiniz.

Uygulamanın imajını indirip bir cd/dvd ortamına  yazın ve sistemi bu cd/dvd ile başlatın.

Uygulamaya şu adresten erişebilirsiniz : http://redobackup.org/

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

tr_TRTurkish